Türkiye’nin kritik seçimine sayılı günler kala partilere aday adaylığı müracaatları tamamlandı. İsmini, sanatçı Safiye Soyman ile yaptığı ortak televizyon ve sahne programlarıyla duyuran Faik Öztürk de ÂLÂ Parti’den Elazığ Milletvekili aday adayı başvurusu yaptı.
Gazete Duvar’dan Serkan Alan’ın haberine nazaran; 2018 seçimlerinde MHP’den aday adayı olan, sıhhat sıkıntıları nedeniyle aday gösterilmeyen Öztürk, Cumhur İttifakı’ndan Millet İttifakı’na geçiş sürecini anlattı, “Demokrasi bize koşul. Ben tek adam sistemine karşıyım. Tayyip Bey’i de çok severim. Lakin bir karar verildiğinde Tayyip Bey’in onayı olmadan o karar verilmiyor” dedi.
“EVDE SAFİYE HANIMDAN MÜSAADE ALIYORUZ”
Elazığ’da, zelzele bölgesinde adaylık çalışmalarını sürdüren Öztürk, MHP’den UYGUN Parti’ye geçişinin nedenine dair, “MHP’den YETERLİ Parti’ye geçiş sebebim Safiye Hanım’ın Meral Hanım’ı (Akşener) çok sevmesi. Bana, ‘Geçersen bir partiye geçersin, aday olursan bir partiden olursun’ dedi. Meskende Safiye Hanım’dan müsaade alıyoruz. İzini YETERLİ Parti’den çıkardı” dedi. YETERLİ Parti Genel Lideri Akşener’in niyet ve fikirlerinin de süreçte tesirli olduğunu belirten Öztürk, “Meral Hanım’ın Türkiye için niyetleri, çalışma arkadaşlarındaki disiplinli halden ötürü ben de ısındım, YETERLİ Parti Elazığ milletvekili aday adayı oldum” diye konuştu.
Yorum Yok